YOĞUŞMALI KOMBİ NASIL ÇALIŞIR

Hermetik kombiye göre daha yüksek verimli olan yüksek tasarruf sağlayan cihazlardır.yogusmalı kombi çalışırken cihaz bacasındaki yüksek sıcaklıktaki subaharının veriminden faydalınarak gizli olan bu enerjiyi cevrime katıp kombinin yüksek tasarruf sağlamasını sağlayan sistemdir.

KOMBİ DEĞİŞİMİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR
ESKİ KOMBİYİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR

Ekonomik ömrünü tamamlayan cihazlar için kombi değişimi işlemi yapılmalıdır.Kombi değişimi  sadece İgdaş yetkili firmalar aracılığıyla yapılmaktadır.Kombi değişimi için müşteriden gerekli bilgiler alınıp igdaş yetkili firma tarafından igdaş veri sistemine gönderilir.İgdaş onay mühendisleri tarafından kombi değişimi formuna bakılarak kombi değişimi formu onaylanır.
igdaş cihaz değişim formu nasıl düzenlenir

 Mevcut doğalgazlı yakıcı cihazınızın (kombi, soba, şofben) hermetik, yoğuşmalı veya bacalı olup olmaması ilk kriterdir. Hermetik kombiden, hermetik kombiye ya da yoğuşmalı kombiye geçişlerde firmamız tarafından, montadan önce sizden alın bilgilerle (İGDAŞ Tüketim Numarası, veya Tesisat Numarası, Müşteri Adres ve Telefon, eski cihazınızın markası ve modeli, yeni cihazınızın markası ve modeli, cihazın hangi mahalde bulunduğu vb) İGDAŞ'a firmamız tarafından müracaat edilir.


İGDAŞ Onay Mühendisleri bu bilgiler doğrultusunda İGDAŞ veritabanına girerek cihaz ve mahal bilgilerine ulaşır. Herhangi bir tesisat değişikliği ya da cihaz değişikliği olmadığı takdirde gönderdiğimiz Cihaz Değişim Formu onaylanır.


Eğer tesisatta değişiklik yapıldıysa, cihaz tipi değiştirildiyse İGDAŞ Cihaz Değişim Formunu ret eder. Bunun üzerine Cihaz Değişim İşleminin tamamlanması için yeni Doğalgaz Projesi çizilmesi zorunluluğu ortaya çıkar.

igdaş sertifika ve yönetmeliklere hakim olan yeterli bilgi ve deneyime sahip uzman kadromuzla montaj işlemlerini eksiksiz sekilde teslim eder.cihaz montaj hizmeti  ve projelendirme sonrası cihaz ilk çalıştırma için cihaz servisleriyle iletişime geçer.İlgili cihaz servisi sizle iletişime geçerek sizden randevu alır ve cihazın garantisini başlatır.

 


Bacalı Kombiden, Hermetik ya da Yoğuşmalı Kombiye geçişlerde İGDAŞ yeni proje çizilmesini zorunlu tutar.

İgdaş kombi değişimi için igdaş sertifikalı firmaları yetkilendirmiştir.İgdaş sertifikalı firma bünyesinde en az bir mühendis,1 pe sertifikalı usta,1 kaynak sertifikalı usta,1 iç tesisat sertifikalı usta çalıştırmaktadır.Firmamız bünyesinde 3 mühendis 9 usta kadrosu dahil olmak üzere konusunda uzman 15 kişilik personeliyle doğalgaz firmaları arasında farklılıklarıyla ön plandadır.

Kombi değişimi formu (cihaz değişim formu)igdaşın daha önce onaylanan ve igdaş veri sisteminde gözüktüğü alanda değil ise (salon,mutfak,balkon) igdaş yetkili firmaya beyan ettiğiniz yerle cihaz mahali uyumsuz ise form red edilir.Bu durumda yetkili firmayla anlaşılıp projelendirme hizmeti alınması gerekmektedir.Doğalgaz projesi çizimi onayı ve gaz açma işlemi firmamızda 1 haftada yapılmaktadır.(igdaş 2017 için firma gaz açma oranı %94 gibi  çok yüksek bir rakamdır.)

Kombi değişimi firmamızın sizden talep ettiği bilgileri verdikten sonra aynı gün igdaş sistemine bilgilerin sunulması ve onay süreci sonrası sizden randevu alınıp ve cihaz montajının yapılması şeklinde devam eder.Cihaz değişim formu igdaş tarafından 1-2 gün içinde onaylanır.

KOMBİ DEĞİŞİM FORMU GÖRSELİ
ATROMİX KOMBİ MONTAJI